Koło naukowe EconomUS  powstało  w 2009 roku na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług przy Katedrze Ekonomii a od października 2019 roku działa na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego przy Katedrze Polityki Społeczno – Ekonomicznej i Geografii Społeczno-Ekonomicznej Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno-Ekonomicznej . Jesteśmy doświadczonym kołem, które może poszczycić się wieloma inicjatywami z obszaru nauki i praktyki gospodarczej:

  • organizujemy konferencje i debaty o zasięgu międzynarodowym, krajowym i lokalnym;
  • publikujemy artykuły naukowe w recenzowanych czasopismach i punktowanych wydawnictwach;
  • jesteśmy zaangażowani w prace na rzecz promocji i upowszechniania wiedzy wśród młodzieży;
  • regularnie wspomagamy w działaniach promocyjnych Uniwersytet Szczeciński;
  • bierzemy udział w projektach naukowych, gdzie prowadzimy badania rynkowe w otoczeniu gospodarczym.

Mamy już swoją stałą i zgraną ekipę. Jeśli chcesz do nasz dołączyć, masz ciekawe pomysły i interesuje Cię taka aktywność naukowa zapraszamy na nasze spotkania lub prosimy o kontakt!
Opiekun koła –  dr Marcin Janowski.

Więcej informacji znajduje sie na profilu FB naszego koła, do którego śledzenia serdecznie zapraszamy: https://www.facebook.com/groups/1422831327930877

 

 

 

 

 

Koło Naukowe KoNTurUS to grupa pasjonatów, aktywnych studentów Uniwersytetu Szczecińskiego, których interesują podróże oraz zgłębianie wiedzy dotyczącej współczesnych trendów występujących na rynku turystycznym. Studenci poszerzają swoje horyzonty i zdobywają doświadczenie poprzez spotkania z przedstawicielami branży turystycznej, uczestnictwo w konferencjach naukowych, jak i przez organizację krajowych i zagranicznych wyjazdów, nie tylko dla członków Koła, ale i dla swoich kolegów i koleżanek ze studiów. W ostatnich latach członkowie koła zorganizowali między innymi wyjazdy do Poznania, Berlina czy Międzyzdrojów. Koło dba również o  poszerzanie wiedzy o walorach turystycznych Szczecina i okolic, a jego członkowie zwiedzają lokalne atrakcje turystyczne i uczą się obserwując pracę szczecińskich przewodników. Do zwyczajów Koła dołączyły również wspólne spacery po szczecińskich lasach czy wokół jeziora Głębokiego.

Ponadto dzięki działalności w ramach koła KoNTurUS studenci zdobywają bezcenne doświadczenie związane z organizacją wydarzeń, takich jak konferencje naukowe, warsztaty dla dzieci i młodzieży czy seminaria.

Studenci regularnie uczestniczą w krajowych konferencjach studenckich, które są miejscem nie tylko integracji, ale również wymiany wiedzy i prezentacji wyników własnych badań naukowych.

Warto podkreślić, że Koło Naukowe jest w stałym kontakcie ze swoimi byłymi członkami, którzy obecnie stanowią już cenioną kadrę wielu przedsiębiorstw turystycznych i chętnie dzielą się wiedzą, uczestnicząc w organizowanych przez studentów wydarzeniach. Koło Naukowe KoNTurUS to ponad 18 lat tradycji społecznej działalności studentów. Nie czekaj i dołącz do wspólnej podróży z kołem KoNTurUS.

Kontakt: Opiekun Koła – Adam Pawlicz, Adam.pawlicz@usz.edu.pl

 

 

 

        

 

KNTiR opiera swoją działalność na aktywności studentów kierunku Turystyka i Rekreacja. W minionym roku członkowie uczestniczyli w wyjazdach terenowych, których celem było poznanie funkcjonowania podmiotów sektora turystyki m.in. Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz terminala promowego w Świnoujściu.

Ponadto studenci brali udział w wyjeździe na Lazurowe Wybrzeże w terminie 6-10.06.2022. W trakcie tego wyjazdu mieli okazję zapoznać się z kolebką turystyki światowej m.in. Cannes, Antibes, Monaco z Monte Carlo. W grudniu Koło zorganizowało wyjazd  na  tradycyjne jarmarki adwentowe w Berlinie (15.12.2022).

Wiosną 2023r. planowany jest wyjazd naukowo-poznawczy do Jordanii, którego celem będzie zapoznanie się z walorami turystycznymi i infrastrukturą specjalnej strefy ekonomicznej w Aqabie. Ponadto studenci odwiedzą pustynię Wadi Rum oraz słynne, wykute w skałach starożytne miasto Petrę. Wyjazd będzie także okazją do zaznajomienia się z zagadnieniami obsługi ruchu turystycznego w kraju o odmiennych od europejskich tradycjach kulturowych.  

Opiekun Koła:  dr hab. Zbigniew Głąbiński