W dniu 26 marca br. studenci Turystyki i rekreacji w ramach przedmiotu Zarządzanie projektami w turystyce z Panią prof. US Agnieszką Budziewicz-Guźlecką odbyli spotkanie w Morskim Centrum Nauki. Dzięki uprzejmości Pani Patrycji Skrobackiej – Kierownik Działu Edukacji, będącej skarbnicą wiedzy o MCN studenci mogli dowiedzieć się jak powstawał i ewaluował projekt MCN, jak wyglądało i jak obecnie wygląda zarządzanie tym projektem, z jakimi wyzwaniami i pomysłami do wdrożenia obecnie się mierzy. Pani Kierownik w bardzo interesujący sposób zaprezentowała nam, jak powstawały pomysły na pracownie edukacyjne, które są skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Pracownia biologiczno-chemiczna to miejsce, w którym, uczestnicy samodzielnie przeprowadzają eksperymenty, w pracowni modelarskiej jest zderzenie tradycji z nowoczesnością , a mianowicie zwyczajne wbijanie gwoździa, czy użycie piły, jak i jest własny projekt za pomocą drukarek 3D, natomiast w pracowni STEAM kładziony jest nacisk na naukę kreatywną, opartą na nowych technologiach. To było również niezwykle interesujące spotkanie z Panem Bartoszem Klepackim – Kierownikiem działu ekspozycji, który przybliżył uczestnikom spotkania jak należy dostosowywać ekspozycje do coraz bardziej wymagających klientów. Następnie wszyscy udali się do zwiedzania wystawy. To było niezwykle interesujące spotkanie i efektywnie wykorzystany czas.

Bardzo dziękujemy Pani Kierownik Patrycji Skrobackiej za przychylność, chęci, poświęcony czas i tak olbrzymi zastrzyk wiedzy!